Ako prebiehajú nákupy so stylistom?

​Veľa potenciálnych klientiek sa pýta na to, ako prebiehajú osobné konzultácie, či revízia šatníka, ale najčastejšie otázky sú na spoločné nakupovanie. Zvyknete sa pýtať hlavne na to, koľko to trvá, kam sa ide a koľko to bude stáť. Samozrejme, zaujíma vás aj to, koľko kúskov stihneme nakúpiť. Aby som to priblížila, rozhodla som sa pre to napísať k tomu samostatný článok.

More...

Ideálne je spojiť dve balíky - a to revíziu šatníka, aby sme zistili, čo vám v šatníku chýba, a až potom ísť na spoločné nákupy. Všetko sa dá stihnúť za 4 hodiny, ale pri takomto postupe odporúčam aj 5 hodín. Vtedy viem cenu upraviť a nad tri hodiny nebude cena 30 EUR na hodinu ale cena bude 25 EUR za hodinu. Čiže 5-hodinová analýza šatníka a nakupovanie vás výjde na 125 EUR.

Čas trvania

Samotné nákupy trvajú väčšinou 2-3 hodiny, kde hlavne nakupujeme veci, ktoré klientke chýbajú - napr. základne kúsky v neutrálnych farbách (sako, nohavice, sukňa, biela blúzka). Ak takéto basic kúsky má, ideme na akcenty, resp. farebné veci.

Dôležitý je farebný typ a typ postavy

Veci vyberám podľa troch kategórií - aby klientke sedeli strihovo, farebne, ale aj štýlovo. Ja už aj bez podrobnej analýzy farebného typu šatkovou metódou viem zhruba posúdiť, čo dáme pristane, a tak sa nemusíte obávať, keď osobnú konzultáciu vynecháme a pôjdeme rovno nakupovať.

Pri nákupoch treba vziať do úvahy, či klientka skôr potrebuje outfity do práce v biznis štýle, alebo skôr casual kúsky na voľný čas.  Až potom vyberám podľa jej farebného typu a postavy.

Nakupovanie podľa príležitosti

Niekedy sa vyberieme nakupovať iba kvôli nejakej jednorázovej príležitosti. Klientka sa Alebo nakupujeme k nejakej príležitosti - napr. naposledy sme vyberali šaty na svadbu, kde bola ako hosť.

Budget je rozhodujúci

Doležitý je aj budget klientky. Nebudem niekoho volať do obchodu s 200-eurovými vecami, ak si to niekto nemôže dovoliť. Obyčajne si dámy volia strednú cestu a vyberajú obchody, kde sa dá nakúpiť slušné sako alebo sukňa za 30-40 EUR. Väčšinou ideme do nejakého nákupného centra, napr. Avion, Central, Eurovea, aby sme stihli nakúpiť za krátky čas čo najviac vecí.

Je možné, že príde klientka, ktorá naozaj potrebuje kvalitné a reprezentatívne veci, vtedy môžem ponúknuť aj kontakt na jednu z najlepších módnych návrhárok na Slovensku, Ivanu Rosovú, ktorá má osobitne pre moje klientky špeciálnu zľavu.

Cena nákupov so stylistom

Cena je 30 EUR na hodinu, ale aj keď prekročíme hodinový limit, a nestihneme nakúpiť za 2 hodiny, ale napr. nakupujeme 2 a pol hodiny, nič sa nedeje, bude to za 60 EUR. Nad tri hodiny je už cena 25 EUR za hodinu, čiže za trojhodinové nákupy zaplatíte 75 EUR.

Čo sa stihne nakúpiť?

Za dve hodiny obyčajne stihneme nakúpiť cca 4-5 základných kúskov. Čím dlhšie nakupujeme, tým viac máme prehľad o veciach a tým viac rozumiem štýlu klientky, takže odporúčam aspoň tri hodiny.

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.