Tri tipy, ako vytvoriť luxusný outfit

Až 58 % žien si vyberá oblečenie na základe faktorov, vďaka ktorým sa cítia lepšie. Napríklad volia šaty z mäkkej kože alebo zo stopercentného hodvábu, ktoré sú schopné zvýšiť sebavedomie a pocit šťastia. Niekedy však môže byť ťažké poskladať outfit, ktorý vám dodá silu, no zároveň luxus.

More...

Odborníci na súčasnú luxusnú športovú značku AN-Y1 sa podelili o niektoré z najlepších tipov, ktoré vám môžu pomôcť premeniť váš outfit z fádneho na luxusný. Vďaka tomu sa budete cítiť sebavedomejšie. 

Tipy, ako preniesť váš outfit zo nezáživného na luxusný:

1. Výber správnych farebných kombinácií

Béžová a šalviová

Béžová a jemná zelená môžu dodať vášmu outfitu svieži, elegantný vzhľad. Neutrálne farby, ako je béžová, sú nadčasové. Oplatí sa do nich investovať, a keď sa skombinujú s jemnými zelenými, ako je šalvia, dodajú vášmu štýlu jemný nádych farby a luxusu. Táto nenápadná kombinácia môže byť skvelá pre každú príležitosť alebo udalosť vďaka neutrálnym tónom a štýlovému dojmu, ktoré poskytujú. 

Čierna a biela

Bežná základná kombinácia, čierna a biela, je nadčasové a spoľahlivé spojenie. Obe farby sa hodia takmer na každú príležitosť a môžu dodať vášmu outfitu elegantný nádych. Či už sa rozhodnete pre bloky farieb alebo čiernobielu potlač alebo vzor, monochromatický efekt môže dodať sofistikovaný vzhľad akémukoľvek outfitu. Pozor na to, že táto kombinácia je kontrastná, a preto nepristane všetkým ženám. Pre blondínky je príliš výrazná.

Svetlomodrá a oranžová

Kombináciou týchto dvoch komplementárnych farieb môže váš outfit okamžite viac vyniknúť vďaka ich kontrastným odtieňom. Modrá a oranžová sú nadčasové a elegantné, čo znamená, že akokoľvek sa rozhodnete tieto farby spárovať, všimnete si, že váš outfit nadobudne nový rázny nádych.

Či už sa rozhodnete skombinovať tieto farby v rámci svojho outfitu, alebo dodáte svojmu outfitu luxusný nádych vďaka doplnkom, tieto nádherné odtiene urobia váš outfit menej neživým a viac módnym.

2. Noste oblečenie, ktoré pekne sedí

Niekedy su ľudia kúpia oblečenie a potom majú pocit, že im nesedí tak dobre, ako dúfali. Väčšina dizajnérskych odevov je však postavená tak, aby držala svoj tvar a bola vyrobená len z tých najlepších materiálov, preto nie je prekvapením, že značkové odevy môžu vydržať mnoho sezón.

Každý kus oblečenia, ktorý si kúpite, je investíciou do vášho šatníka. Ak zabezpečíte, aby oblečenie malo vysoký štandard a vhodne sedelo, môžete vytvoriť pekný look na akúkoľvek príležitosť.

To neznamená, že musíte minúť majland za nekonečne veľa kúskov značkového oblečenia. Jednoducho si vyberte niekoľko kúskov, ktoré sú skutočne všestranné. Získate tak aktuálnosť a neustále využitie: elegantný kabát, skvele padnúce džínsy, malé čierne šaty.

3. Miešanie pouličnej a nadčasovej luxusnej módy

Ak chcete dosiahnuť ten luxusný vzhľad využitím základných módnych kúskov, ich spojenie s nadčasovými dizajnérskymi kúskami môže vášmu outfitu okamžite dodať luxusný nádych. Luxusné kúsky môžu fungovať každú sezónu, a to z nich robí stále svieže kúsky, ktoré dokážu umocniť váš vzhľad. 

Medzi príklady týchto špičkových dizajnérskych kúskov patria veci, ako sú bundy alebo kombinézy. Kvalita týchto vecí tiež znamená, že vám môžu vydržať oveľa dlhšie, čo z nich robí kľúčové investície, ktoré dodajú vášmu outfitu moderny vzhľad aj po čase.

Anu Hinduja, kreatívny riaditeľ AN-Y1, poskytuje odborný komentár o tom, ako môžete dodať vášmu outfitu luxusný vzhľad: „Keď chcete dať svojmu outfitu niečo extra, niekedy veľmi jednoduché zmeny, ako napríklad doplnky, môžu zmeniť váš outfit z nevýrazného a neživého na žiarivý.

„Pre mňa je luxus predovšetkým o spôsobe, akým materiál pôsobí na vašej pokožke; Chcem sa cítiť pohodlne. Milujem jemné kože a čistý hodváb.

„Je dôležité, aby to bolo jednoduché. Vyberte si jeden výrok a minimalizujte všetko ostatné. To sústreďuje pozornosť, prináša sofistikovanosť do vášho vzhľadu a zároveň je štýlové."

Bez ohľadu na príležitosť, na ktorú sa obliekate, začlenenie takýchto zmien do vášho outfitu môže nielen spôsobiť, že budete okamžite vyzerať štýlovo, ale tiež vám dodá sebavedomie. Je dôležité, aby ste sa v tom, čo máte na sebe, cítili skvele."

Zdroj: https://www.an-y1.com/, foto: Dmitry_Tsvetkov-shutterstock.com

Metodológia: Spoločnosť AN-Y1 sa snažila nahliadnuť do odborných tipov, ktoré môžu zmeniť váš outfit od nezáživného až po luxusný.Aby to urobili, prehľadali renomované webové stránky ako Harpers Bazaar a My Chic Obsession. Odborný komentár potom poskytol Anu Hinduja, kreatívny riaditeľ AN-Y1.

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.