Aký rúž by ste nemali používať po 40-tke?

Rúž je jedným z najzaujímavejších kozmetických produktov na trhu. Nanesenie červenej farby môže v okamihu zmeniť každodenný vzhľad na úplne očarujúci, zatiaľ čo náznak bobuľového ovocia môže prebudiť vaše črty a pomôcť vám cítiť sa čo najlepšie.

Avšak, pretože rúž robí veľa, budete sa chcieť uistiť, že si vyberiete ten najlepší odtieň. S pribúdajúcim vekom to môže znamenať to, že sa radšej niektorým farbám vyhnete.

More...

Farebnosť rúžu podľa farebnosti vašej tváre

Ak je niekto zimný typ (ako napr. Anne Hathaway), siahne po výraznejšom rúži chladného odtieňa, napríklad fuchsiovej, ale môže zafungovať aj pekná vínová červená. Ak ste tlmenejší letný typ (Jennifer Aniston), zvoľte jemnejší ružový odtieň. Jesenným typom (Julia Roberts) pristanú sýtejšie teplejšie farby ako mahagónová alebo hrdzavá. Ak ste jarný typ (Nicole Kidman, Emma Stone), môžete siahnuť po koralovej alebo lososovej.  

Akej farbe sa vyhnúť, keď máte nad 40 rokov?

Odborníci na mejkap odporúčajú vyhýbať sa rúžom v koralových odtieňoch, pretože môžu spôsobiť, že vaše zuby budú žlté, čo je znakom starnutia. 

Takže, prečo to má táto farba tento účinok? Kvôli svojim žltým podtónom. "Tento podtón môže spôsobiť, že zuby budú vyzerať žltšie v porovnaní s tým, keď človek nosí rúž s chladnejším podtónom," hovorí Laura Roncagli, profesionálna vizážistka.

Koralová nie je jediný odtieň, ktorý obsahuje žltú. Hnedé, broskyňové a telové /nude/ majú tiež nádych tohto odtieňa, čo znamená, že by ste sa im mali vyhnuť. 

Prečítajte si aj: Jedny šaty a tri outfity na jeseň

pixabay.com

Pozor na všetko priliš tmavé

Vekom strávacame pigmentáciu, a tak by sme sa mali vyhnúť aj všetkému veľmi tmavému alebo svetlému. Čím výraznejšia je farba pier, tým drsnejšie to môže pôsobiť. 

„Aby ste sa vyhli prezradeniu veku, odporúčam držať sa ďalej od všetkého, čo príliš kontrastuje s tónom pleti nositeľa – tmavého na svetlej pleti alebo svetlého na tmavej,“ hovorí profesionálna vizážistka Mandie Brice.

Poznamenáva, že rozdiel vo farbe medzi pokožkou a perami môže spôsobiť, že jemné linky a vrásky okolo úst vyniknú – čomu sa pravdepodobne budete chcieť vyhnúť. Zvážte prirodzený odtieň.

pixabay.com

Aké farby rúžu je teda najlepšie nosiť?

Roncagli odporúča krémové rúže v prirodzene vyzerajúcich odtieňoch. "Ak máte tenké pery, vyhýbajte sa matným rúžom," hovorí Roncagli. "Vaše pery budú vyzerať ešte tenšie."

Jedinou výnimkou z pravidla prirodzeného odtieňa je, ak by ste chceli farbou rúžu bojovať proti žltnúcemu úsmevu. „Jasné, výrazné farby, ktoré v make-upe neobsahujú veľké množstvo žltej, sú skvelé na to, aby zuby vyzerali jasnejšie a aby vyzerali belšie,“ hovorí profesionálna vizážistka Mary Winkenwerder.

Tieto farby sa nachádzajú v červenej (bez žltých odtieňov), chladných červených odtieňoch alebo fialových odtieňoch.

Prečítajte si: Ako sa prinútiť niečo robiť?

pixabay.com

Nemali by ste vynechať farbu, ak sa v nej cítite najlepšie

"Vo všeobecnosti hovorím, že make-up je forma sebavyjadrenia, takže ženy akéhokoľvek veku by mali nosiť akúkoľvek farbu, ktorú chcú," hovorí Brice. "Ako už bolo povedané, určite sú to nejaké rúže, vďaka ktorým budú ženy vyzerať staršie, čo zvyčajne nie je cieľom make-upu."

Dosiahnutie neuveriteľnej farby pier po štyridsiatke nie je len o odtieni, ktorý si vyberiete, ale aj o tom, ako si udržiavate pokožku a pery. „Hlavným tipom, ako pristupovať k aplikácii rúžu, je uistiť sa, že oblasť okolo pier a pery samotné sú plne hydratované,“ hovorí Winkenwerder.

Aby ste to dosiahli správne, vyberte si kvalitný balzam na pery, masku na pery a krém na tvár. Ak si nie ste istí, kde začať, požiadajte svojho dermatológa o odporúčanie. Pri pravidelnej aplikácii budete pripravené aj ten najpôvabnejší rúž.

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.