Jedny jesenné šaty na tri spôsoby

Poznáte to? Prichádza jeseň, je chladnejšie počasie a vy idete automaticky do riflí, aby vám nebola zima. Priznám sa, robím to aj ja. Až kým som si nekúpila tieto šaty s pohodlného a hrejivého materiálu. Ako sa dajú využiť aj počas chladnejších dní?

More...

Pripravila som si niekoľko spôsobov, ako môžete využiť jedny šaty a stále vyzerať inak. Šaty som si vybrala z Bonprixu, sú pohodlné, teplé a majú navyše vrecká. Priznám sa, nakoniec z toho bolo ešte oveľa viac variácií, keďže som si na fotenie vzala tri rôzne šály a dokonca 4 rôzne pokrývky hlavy. 

Beriem to však tak, že aby sa to rátalo za úplne iný outfit, vymenila som vrchnú časť oblečenia. Takto šaty vyzerali pred vrstvením:

Fotila som sa v Danubiane, v piatok, čo bol posledný deň, kedy bolo toto múzeum moderného umenia otvorené. A tak sme ich s manželom aspoň takto podporili...

Prvý variant

Na šaty som si dala čiernu koženú bundu. Ako doplnok som zvolila klobúčik s károvaným vzorom, ktorý je túto jeseň trendy. Na druhej fotografii som mala čierno-biely šál s kohúťou stopou.

Druhý variant

Použite pončo alebo sveter. Toto, čo mám na sebe, je niečo medzi tým - materiál ako sveter, ale s kapucňou a trochu pripomína vzhľad ponča. Ako doplnok som použila bordovú baretku.

Tretí variant

Na oživenie looku som zvolila svetlú koženu bundu s čiernym lemovaním. Ako doplnok som zvolila kapitánsku čiapku z umelej kože, tiež od Bonprix.

Bonus

Využila som aj vestu, ale tým, že je čierna, trochu so šatami splýva. Na oživenie som použila pestrofarebný šál.

Pekné sú napríklad aj kožušinové vesty, k šatám najlepšie v dĺžke do pása. Ak máte postavu typu hruška, tak sa určite vyhnete dĺžke do polovice stehien, zbytočne na ne upozorníte.

Tu som využila žiarivejší tyrkysový šál, ktorý na seba strháva celú pozornosť a menej tak vynikne farba šiat. Klobúk by sa určite hodil aj ten károvaný, ktorý som mala vyššie.

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.