7 najväčších trendov v kabátoch na jeseň a zimu

S akým módnym kúskom budete aj v zime vyzerať žensky, elegantnejšie a luxusnejšie?
Niet pochýb o tom, že ide o kabát.
Kabát je oblečenie №1 v módnom šatníku na jesennú a zimnú sezónu.

Týchto 7 tipov je inšpirovaných najnovšími trendami, ktoré kraľujú na prehliadkových mólach. Čo zaujímavé si pre nás na túto sezónu svetoví návrhári prichystali?

More...

Trend č. 1 - kožený kabát

Kožený kabát je neoddeliteľnou súčasťou dámskych a pánskych šatníkov už niekoľko rokov. Môžete zvoliť lichotivú dĺžku po kolená, alebo, najmä pre vyššie dámy, bude vhodná aj dĺžka až po členky.

Na obrázkoch sú použité fotografie z missguided.co.uk, karatrutnov.sk a lakelandleather.co.uk. Kabáty z umelej kože dostanete v cene okolo 50 EUR, tie pravé sa pohybujú okolo 300-800 EUR.  

Trend č. 2 - kabát z tartanu

Tartan alebo káro dominuje túto jeseň aj na iných častiach oblečenia, napríklad na sukniach. Spomínala som to aj v rozhovore pre portál pravda.sk. Kabátmi som sa inšpirovala na stránke boohoo.com, us.topshop.com a bonprix.sk. Pohybujú sa v cene od 30 do 50 EUR.

Trend č. 3 - kabát z umelej kožušiny

V rámci ekologických trendov sa dnes využívajú skôr syntetické materiály a namiesto pravej kožušiny obchodníci uprednostňujú napodobneniny. Nevýhodou je, že postava v nich vyzerá mohutnejšie, preto sú vhodné pre štíhlejšie dámy.

Tieto "plyšové kabáty" na fotografiách sú z kolekcií H&M, Violettemoda a Gate. Ceny sa pohybujú od 30 do 100 EUR.

Prečítajte si aj: Ako kombinovať topánky a kabelku?

Trend č. 4 - leopardí kabát

Odvážnejšie a extravagantnejšie dámy si môžu vybrať aj kabát s leoparďou potlačou. Pre postavu typu hruška sú vhodnejšie tie s dĺžkou po pás alebo po kolená. Vyššie dámy môžu nosiť dlhé kabáty a tie, ktoré majú pekné nohy a štíhle stehná, môžu pokojne siahnuť po dĺžke do polovice stehien. 

Takéto kúsky môžete zakúpiť napr. v Bonprix, Premamku, Next Direct - na obrázku nižšie. Dostanete ich kúpiť v cene okolo 40 EUR - 70 EUR.

Trend č. 5 - Farebný kabát

Farebné kabáty v prijateľnej cene doslova valcujú obchody. Ich cena sa pohybuje okolo 40 EUR a s takýmto kúskom sa stanete doslova neprehliadnuteľnou. Tento rok je in predovšetkým žltá farba kabátov.

Ponúka ho napr. Bonprix s elegantným previazaním, ktoré pekne tvaruje postavu - na prvej fotografii nižšie. Červeným a fialovým kabátom som sa inšpirovala aj na stránke eshopu Gate.

Trend č. 6 - vlnený kabát

Vlnené kabáty sú osvedčenou klasikou. Môžete siahnuť aj po melírovaných, ktoré vytvárajú zaujímavú štruktúru a sú nadčasovým prvkom šatníka. Takéto kabáty nájdete napr. na Vivantis (prvé dva) a Lovely a stoja okolo 70 EUR.

Trend č. 7 - pončo alebo pelerína

Pončo alebo pelerína či plášť sú dnes trendom číslo jedna. Objavujú sa aj na mólach svetových módnych tvorcov. Nevhodný je pre dámy, ktoré majú postavu typu jablko, lebo rozširuje v strednej časti tela. Ak je kožušina na spodnej časti a nie na límci, je nelichotivá pre typ postavy hruška.

Našla som ich napríklad na stránke Bonprix (prvé dva obrázky) a Airydress. Dovoliť si ich môže skutočne každý, cena je od 25 EUR vyššie.

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.