Pantone predstavila dve nové farby roka 2021 – prečo práve žltú a sivú?

Vyhlasovanie Pantone Color of the Year 2021 PANTONE sprevádzalo tento rok prekvapenie. Srdce inšitútu Pantone si získali rovno dve farby - Ultimate Grey a Illuminating. Farebné manželstvo, ktoré prináša posolstvo sily a nádeje, je aj trvalé, aj povznášajúce. 

More...

Sivá a svietiaca žltá, dve nezávislé farby, ktoré najlepšie vyjadrujú náladu Pantone Color of the Year 2021. Praktické a pevné, ale zároveň hrejivé a optimistické, spojenie sivej a žltej predstavuje silu a pozitivitu. Je to príbeh farieb, ktorý vyvolá hlbšie pocity premýšľania s prísľubom niečoho slnečného a priateľského. 

Prečítajte si aj: Oplatí sa nakupovať zo zahraničia?

Kombinácia farieb PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating je posolstvom šťastia podporovaným odvahou. Má nádej. Musíme cítiť, že sa všetko vyjasní. Keď ľudia hľadajú spôsoby, ako sa posilniť energiou, jasnosťou a nádejou na prekonanie pretrvávajúcej neistoty, uspokojivé a povzbudzujúce odtiene podporia našu snahu o vitalitu.

Illuminating je jasná a veselá žltá farba spojená s vitálnosťou, hrejivý žltý odtieň preniknutý slnečnou energiou. Jej symbolom je svetlo a slnko.

Ultimate Grey je symbolom pevných a spoľahlivých prvkov, ktoré sú večné a poskytujú pevný základ. Môžu to byť farby kamienkov na pláži a prírodných prvkov, ktorých zvetraný vzhľad zdôrazňuje schopnosť obstáť v skúške času. Sivá farba zaisťuje ticho a podporuje pocity vyrovnanosti, stálosti a odolnosti. 

Párovanie PANTONE 17-5104 Ultimate Grey a PANTONE 13-0647 Illuminating povzbudzuje ducha a zdôrazňuje našu vrodenú potrebu byť videný, byť rozpoznaný, dať počuť svoj hlas. 

Kombinácia farieb, ktorých väzby na inovácie a intuíciu a rešpektovanie múdrosti, skúseností a inteligenciu inšpirujú k regenerácii a posúvajú nás vpred smerom k novým spôsobom myslenia

Kde všade sa objavuje farba roka?

O Pantone Color of the Year Už viac ako 20 rokov ovplyvňuje Pantone’s Color of the Year vývoj produktov a rozhodovanie o nákupe vo viacerých odvetviach vrátane módy, bytového vybavenia a priemyselného dizajnu, ako aj balenia výrobkov a grafického dizajnu.

Proces výberu farby Pantone Color of the Year vyžaduje dôkladné zváženie a analýzu trendov. Aby sa každý rok dostali k výberu, odborníci na farby Pantone z Pantone Color Institute preskúmávajú svet a hľadajú nové farebné vplyvy. Môže to zahŕňať zábavný priemysel a produkčné filmy, cestovateľské umelecké zbierky a nových umelcov, módu, všetky oblasti dizajnu, populárne turistické destinácie, ako aj nový životný štýl, štýly hry a sociálno-ekonomické podmienky. 

Vplyvy môžu pochádzať aj z nových technológií, materiálov, textúr a efektov ovplyvňujúcich farbu, relevantných platforiem sociálnych médií a dokonca aj z nadchádzajúcich športových udalostí, ktoré upútajú celosvetovú pozornosť. 

O spoločnosti Pantone Color Institute ™ 

Pantone Color Institute je obchodná jednotka v spoločnosti Pantone, ktorá zdôrazňuje najvyššie sezónne farby dráhy, vyberá farbu Pantone roka, predpovedá globálne farebné trendy a radí spoločnostiam v oblasti farieb pre vizuálnu identitu produktu a značky. Prostredníctvom sezónnych predpovedí trendov, psychológie farieb a farebného poradenstva spolupracuje Pantone Color Institute s globálnymi značkami, aby efektívne využili silu, psychológiu a emócie farieb vo svojej dizajnérskej stratégii.

Minuloročné farby roka

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.