7 tipov, čo si obliecť doma alebo na homeoffice

Práca z domu je v súčasnosti pre drvivú väčšinu z nás každodennou skutočnosťou. Všetci prechádzame obdobím prispôsobovania, keď objavujeme nové spôsoby práce na diaľku a produktivity. 

Aj keď móda v súčasnosti nie je vôbec prioritou, asi budete súhlasiť s tým, že váš outfit môže mať často vplyv na to, ako sa cítite. 

More...

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa motivovať, aby ste začali svoj pracovný deň - aj keď budete tráviť čas za kuchynským stolom - je obliecť sa pekne. 

Otázku, ako sa obliecť doma pekne, som dostávala už pred koronakrízou. Pohodlie je pre väčšinu žien kľúčové, ale nechcú pôsobiť zanedbane.

Pravidlá homeofficu nám nahrávajú, pretože môžeme chodiť ležérnejšie ako do práce, ale predsa len nechceme byť pred kamerou v teplákoch a vyťahanom tričku. Pri komunikácii s kolegami a klientmi na diaľku musíte vyzerať profesionálne a byť na obrazovke upravená - hoci len v hornej polovici tela:).

Takže, čo nosiť na doma? Aby som vám pomohli nájsť správnu rovnováhu medzi praktickým a profesionálnym, našla som pre vás pár inšpirácií.

1. Džínsy a sveter

Džínsy pre mňa osobne znamenajú nepohodlie. Niektorí však s týmto problém nemajú a radi nosia džínsy aj doma. Ak zvolíte pekný sveter alebo blúzku, určite nešliapnete vedľa. Vyzeráte pekne a upravene. Ak vás džínsy tlačia, môžete zvoliť pohodlnejšie džegínsy, teda alternatívu - kombináciu džínsov a legín.

2. Legíny a blúzka

Určite nie som priaznivcom toho, keď sa nosia legíny s krátkym topom. V tomto prípade - na fotografii nižšie - mi to až tak neprekáža, keďže ide o naozaj štíhlu slečnu. Navyše, skôr pohľad upúta svetlá blúzka ako tmavé legíny. Pri legínach vo všeobecnosti odporúčam zvoliť niečo dlhšie.

3. Pulóver a teplákové nohavice

Musím povedať, že dlho som bola proti teplákom. Ale v tejto kombinácii mi toto oblečenie vôbec nevadí. Najmä, ak sú zladené tón v tóne s vrškom. A pulóver je kvalitný a vôbec by neprekážalo, keby ste mali takto aj videohovor, s tým, že vidno iba hornú polovicu tela.

4. Vrstvený vzhľad s legínami

K legínam, ako som už spomínala vyššie, je pekné, keď zvolíte ako vršok niečo dlhšie. Pokojne môžete vytvoriť aj vrstvenie. Dáte si jednoduché tielko alebo tričko a na to voľne rozopnutú košeľu alebo kardigán.

Pozrite si aj: 3 tipy ako nosiť úpletové šaty

5. Úpletové alebo pletené šaty

Väčšinou nám doma nenapadne siahnuť po šatách, ale keď si namiesto nepohodlných siloniek natiahnete napríklad mäkké teplejšie pančuchy, môže to byť celkom príjemný outfit. Pohodlne sa budete cítiť najmä v úpletových šatách.

6. Legíny a tunika

Najosvedčenejšia klasika pre domáce oblečenie. Ako vidíte, vôbec nemusí ísť o núdzové riešenie. Stačí si nasadiť čižmy a pokojne takto môžete vybehnúť aj von.

7. Tričko a voľné nohavice

Počas letných mesiacov si môžete zvoliť aj tielko. Spolu s chino nohavicami tvorí veľmi peknú kombináciu. Odporúčam ju najmä dámam, ktoré majú postavu tvaru obráteného trojuholníka. Ideálne je, keď spárujete voľné nohavice s niečím obtiahnutejším.

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.