Ako si zvoliť šaty na leto?

​Je leto ročným obdobím, v ktorom sa vám dobre volia outfity a vždy viete, čo si obliecť? Pre mňa je to tak - čím je teplejšie, tým sa mi ľahšie vyberá oblečenie. Obyčajne skončím pri šatách a nemusím riešiť ďalšie kombinácie.

Ak máte pocit, že si nemáte čo obliecť, môžete si pozrieť moje tri tipy na letné šaty. Ak obľubujete klasický štýl alebo kombináciu s prvkami z lady štýlu (ktorého predstaviteľkou je napríklad Kate Middleton), verím, že sa vám šaty zapáčia.

More...

​Vybrala som trojo šiat, ktorých strih sa vyznačuje vypasovaným vrškom a rozšírenou sukňou od pása nadol. Obľubujú ich ženy s postavou typu hruška, ako ja, pretože krásne zvýraznia pás zakryjú širšie boky. 

Šaty sú vhodné aj pre postavu presýpacích hodín (pretože zvýraznia pás), pre obdĺžnik (tým, že sa sukňa od pása rozširuje, opticky vytvoria štíhlejší pás), ale aj pre postavu typu obrátený trojuholník (áčková sukňa nielen, že zakryje boky u hrušky, ale vybalansuje aj vaše širšie ramená).

​​Dĺžka dvoch šiat je rovnaká, v katalógu Bonprix  sa uvádza dĺžka 94 centimetrov. Meriam 168 centimetrov, takže v tomto prípade sú mi šaty akurát po kolená a považujem to za ideálnu dĺžku. Šaty by vám mali siahať tam, kde máte najužšiu časť tela, pretože na tom mieste upútate lemom pozornosť. Takže je dobré, keď je dĺžka šiat a sukní končí približne v mieste kolien alebo členkov.​ 

Pozor na to, ako šaty vyzerajú na modelke z katalógu. Ak je na fotografiách modelka s výškou 180 cm, môže to trochu skreslovať. 

Zelené šaty ma upútali krásnym výstrihom so zavinovacím vzhľadom. Obávala som sa, či budú pasovať k mojej farebnosti, či nebudú trochu svetlé, ale myslím, že ​som si vybrala dobre. Tým, že sa tam nachádzajú aj svetlejšie aj sýtejšie odtiene farieb, pristali by aj blondínkam a červenovaláskam. ​

K modrým šatám, ktoré boli potlačeným kvetinami, som si ​zvolila výraznejšie ružové visiace náušnice. ​Manželovi sa práve tieto šaty páčili najviac:)

Tretie šaty, ktoré som si z Bonprixu vybrala, boli v midi dĺžke, mne siahali trochu nižšie ako je stred lýtok. Obávala som sa, či ma nebudú skracovať, ale vyznievajú mimoriadne pekne, najmä, ak k nim zvolíte topánky na podpätku. Keďže vzorovaná je najmä spodná časť šiat, je dobré zvoliť niečo kontrastné na vrchnú polovicu tela. Môžu to byť náušnice alebo klobúk.

Prečítajte si aj článok: Aký je váš štýl? Spoznajte 8 druhov osobností

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.