Keď som bez make-upu, zaobchádzajú so mnou ako s inou osobou

Veľa žien odmieta nosiť make-up. Veľa žien si zase bez make-upu nevie predstaviť, že by vôbec vyšli von. Aké to je, keď porovnáme tieto dva svety? Tri dámy sa podelili o zaujímavý experiment. Opísali, ako na nich reagujú ľudia, keď nosia make-up​, a ako sa cítia, keď nie sú nalíčené. Čo na to ich okolie?

More...

Rachel:

„Keď sa so mnou ľudia stretnú a som bez makeupu, zaobchádzajú so mnou ako s inou osobou. Keď som v bare, iné ženy ku mne prichádzajú a rozprávame sa. Keď prechádzam uličkami nákupného centra, vymieňam si s okoloidúcimi príležitostné úsmevy. Všetko sú to typické denné scenáre priemernej ľudskej bytosti. Zriedka dostávam komplimenty za môj vzhľad.

Ale keď sa ľudia stretnú so mnou, keď budem namaľovaná, je to rozdiel ako medzi dňom a nocou. Ako mi povedali niektorí z mojich najlepších priateľov, vyzerala som „nafúkane“. Ľudia mi povedali, že predtým, ako ma spoznali, si mysleli, že som "zaseknutá". Kamaráti mi povedali, že iní chlapci ma v škole ani neoslovili, pretože sa báli, že som „príliš cool“.

Partnerky mojich kolegov im povedali, aby odišli z práce kvôli môjmu vzhľadu. Náhodné ženy so mnou bojovali o priazeň ich priateľov, pretože ich manžel sa na mňa pozeral. Keď mám na tvári celý makeup, môžem v nočnom klube prejsť priamo do VIP sektoru (ešte predtým, ako som mala 21 rokov), čo sa nikdy nestalo bez mejkapu.

Ľudia mi ponúkajú viac pracovných miest a snažia sa ma prijať na marketing. Bohatí muži a atléti ma pozývali na veľmi luxusné rande, zatiaľ čo som kedysi robila osobný experiment a stretla som sa s niekým zo zoznamky bez makeupu a nikdy mi nezavolali späť.

Túto nalíčenú tvár som nosila každý deň po dobu 8 mesiacov, a poviem vám, bolo to trochu vyčerpávajúce. Za posledné 3 mesiace som makeup nosila iba raz a bolo to úžasné. Makeup mi pomáha vyniknúť, ale niekedy je pekné, že sa ľudia sústredia na interiér a nie na exteriér.“

Shanon:

„Zriedka opúšťam dom bez upraveného obočia a použitia riasenky, takže moja odpoveď bude založená na tom. Keď mám na sebe večerný make-up, kompletný s tmavými očnými tieňami a rúžom, všimla som si, že ľudia sú veľmi Muži sú ku mne bližšie - dokonca aj s priateľkou po boku. Ženy sa vo všeobecnosti správajú tiež veľmi pekne: komplimentujú môj make-up a sú priateľské.

Často sa cítim, akoby som sa na mňa niekto pozeral. Ľahšie ma prijímajú do skupín priateľov a cítim sa vítaná. Keď nosím kompletný make-up, komplimenty sú nekonečné; je to skoro ako keby som nemohla povedať nič zlé.

Keď nosím svoj denný make-up, ktorý pozostáva z ľahšieho očného tieňa bez očných liniek a lesku namiesto rúžu, ľudia sú na mňa stále veľmi milí. Nie som natoľko oslovovaná - najmä ak som vonku v noci - ale stále dostávam komplimenty a pohľady, aj keď sa to nedá porovnať s tým, keď mám kompletný makeup. Úprimne povedané, myslím si, že skôr ženy mi venujú viac pozornosti, keď nosím svoj denný make-up.

Prečítajte si aj, komu pasuje modrá farba

Nakoniec, keď nosím svoju verziu „bez make-upu“, ktorá sotva vytvára moje obočie, aby bolo viditeľné, a dám si len  riasenku, cítim sa ako priemerný človek. Nevšimla som si takmer žiadne pohľady. Znie to ako negatívna vec, ale u introvertov, ako som ja, je to príjemné, že nemusíte reagovať na náhodný rozhovor. Stále dostávam pár komplimentov, ale sú viac o mojej osobnosti ako čokoľvek iné. To všetko je, samozrejme, iba moje vnímanie. Mám pocit, že vyzerám najlepšie, keď mám na sebe make-up, ale vždy som so sebou v pohode.“

Holly:

„Absolútne sa s vami zaobchádzajú inak. S make-upom vyzerám úplne inak ako bez neho. Časť z toho je, že prirodzene nemám takmer žiadne obočie (je veľmi riedke) a tiež normálne mám na mojej tvári akné. S make-upom sa správam pravdepodobne inak, takže je to aj tým. Myslím, že som asertívnejšia, a to čiastočne preto, že keď vyzerám atraktívnejšia,  uľahčuje mi to situáciu.

Bez make-upu si myslím, že som priateľskejšia, nie som taká podozrievavá na mužov, ktorí kráčajú blízko mňa, a môžem byť priateľská bez obáv, že by si to niekto vysvetlil inak. Bez makeupu vyzerám veľmi priemerne, takže nemám rada makeup v dňoch, keď sa cítim introvertne. Ľudia ma ignorujú, takže sa nemusím báť, že sa budem musieť s niekým rozprávať. Bez make-upu sa ľudia často pýtajú, či som unavená alebo chorá, ale myslím si, že je to len preto, že s makeupom vyzerám tak odlišne a nie sú zvyknutí ma takto vidieť. Toto leto som vlastne prežila bez make-upu. Všeobecne sa mi zdá, že bez makeupu ma ľudia vôbec nevnímajú, som len priemerná Jane.“

Zdroj: boredpanda.com

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.