Aké farby vládnu toto leto?

Na Londýnskom týždni módy určenom pre sezónu jar a leto 2022 sa objavili niektoré farby. Ktoré budú toto leto in?

Je to paleta, ktorá spája našu potrebu uzemnenia a jednoduchosti.  Zároveň túžbou po neobmedzenom sebavyjadrení a prelomení hraníc.

More...

Na Londýnskom týždni módy určenom pre sezónu jar a leto 2022 sa objavili niektoré farby. Ktoré budú toto leto in?

Je to paleta, ktorá spája našu potrebu uzemnenia a jednoduchosti. Zároveň túžbou po neobmedzenom sebavyjadrení a prelomení hraníc.

Inštitút farieb Pantone (PCI), spoločnosť Pantone na predpovedanie trendov a poradenstvo v oblasti farieb, vydáva každú sezónu správu o trendoch módnych farieb pre módny priemysel ako sprievodcu najnovšími farebnými trendmi. Vyznačuje sa desiatimi výnimočnými farbami a aktuálne preberá päť základných klasík (neutrálov), ktoré môžete očakávať po londýnskej prehliadke, keď módni návrhári predstavia svoje nové kolekcie na jar/leto.

Farby pre leto 2022 podporujú nové pocity jednoduchosti a spontánnosti a spájajú naše hlboké spojenie s prírodou a potrebu pohodlia a oboznámenia sa s veselými, vzdušnými pastelmi a vizuálne príťažlivými jasnými farbami. Farby jar/leto 2022 pre LFW zachytávajú túto tému doplnku a kontrastu a inšpirujú k hravej kreativite a neviazanému výrazu, ktorý je plný života.

„Naše používanie farieb súvisí s kultúrnou náladou. Keď skúmame novú budúcnosť, hľadáme príležitosti, ako urobiť niečo úplne iné. Farby, ktoré oslavujú našu túžbu prelomiť hranice, uspokojujú našu vrúcnu potrebu hravej kreativity a neobmedzeného vizuálneho vyjadrenia, keď vstupujeme do tejto novej, neistej doby,“ povedala Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute.

O londýnskej farebnej palete jar/leto 2022:

Spojenie pocitov jednoduchosti a spontánnosti inšpiruje k novým formám osobného vyjadrenia.

O základných klasikách jar/leto 2022:

Klasické, sezónne odtiene, ktorých všestrannosť vyjadruje dlhú životnosť.

Alexandra Vrábelová
 

So stylingom som začala na materskej, kedy som sa začala zaujímať o módu aj z tej profesionálnejšej stránky. Založila som si eshop sperkyalexandra.sk a spravila som si na londýnskej Fashion Academy certifikáty - Fashion stylist, Colour stylist a Wardrobe stylist. A tak dnes môžem ponúkať svoje služby osobného stylingu, nákupov so stylistom či revíziu šatníka. Okrem toho píšem pre portál akcnezeny.sk a som šťastnou mamou 4 detí.